Nieuwe VWS-regeling voor declareren met DSM-hoofdgroepcode en basis-ggz-profielen
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) heeft een nieuwe regeling gepubliceerd die de registratie van DSM-hoofdgroepdiagnoses en basis-ggz-profielen verduidelijkt. Hierdoor kunt u als GGZ-aanbieder weer declareren met de DSM-hoofdgroepcode en basis-ggz-profielen op de nota. Dit betekent ook dat de noodoplossing die eerder aangeboden werd door ons en andere zorgverzekeraars vanaf april niet meer nodig is.
U kunt declareren met DSM-hoofdgroepcode op de factuur
De regeling van het ministerie voor VWS is op 2 april 2025 gepubliceerd. Dit betekent dat u kunt declareren met DSM op de factuur. Ook hoeft u niet te werken met toestemmingsverklaringen.
Geen risico als u in de afgelopen maanden wel gedeclareerd heeft
Het ministerie van VWS heeft eerder al aangegeven dat declareren met DSM op de factuur geen risico's op zou leveren. Heeft u in de afgelopen maanden gedeclareerd? Dan heeft dit voor u geen gevolgen.
Bevoorschotting en verrekeningen voor grote aanbieders
Vanwege de nieuwe regeling, stoppen we met het uitbetalen van voorschotten aan grote GGZ-aanbieders. Heeft u in de afgelopen maanden een voorschot ontvangen? Dan gaan wij deze in april verrekenen met uw ingediende declaraties. U ontvangt een verrekenspecificatie van ons. Is er alsnog iets niet duidelijk? Dan kunt op onze financiële pagina's een overzicht rekening courant of een reden van verrekening aanvragen.
Heeft u nog vragen?
Neem dan contact met ons op. We helpen u graag verder.